Give Menighedsråd

Jørgen Damsbo
(menighedsrådsformand, formand for valgbestyrelse, forretningsudvalg og kirkeudvalg)

Søndervang 210
7323 Give

Tlf.: 7573 1778 / mob.:6022 8278

kjdamsbo@hotmail.com

Kirsten Marie Fyhn
(kasserer, formand for kirkegårdsudvalg og præstegårdsudvalg, medlem af forretningsudvalg)

Ringparken 12
7323 Give

Tlf.: 7573 1329 mob.: 5130 5755

k_fyhn@stofanet.dk

Michael Nørtoft Frydensbjerg
(kontaktperson vedr. personale, medlem af forretningsudvalg, valgudvalg og udflugtsudvalg for ældre)


7323 Give

2787 4942

michael@noertoft-frydensbjerg.dk

Lone Nielsen
(næstformand, formand for aktivitetsudvalg, medlem af valgbestyrelse og udflugtsudvalg for ældre)

Poppelvej 3
7323 Give

Tlf.: 7573 2020 Mob.: 3029 7258

svendoglone@stofanet.dk

Per Tetzschner Klitten Olsen
(medlem af aktivitetsudvalg, kommunikationsudvalg)


per_tetzschner@yahoo.dk

Anne Marie K. Raunskov
(medlem af valgbestyrelse, aktivitetsudvalg, studietursudvalg samt kommunikations- og medieudvalg)

Hedegårdvej 8
7323 Give

Tlf.: 7573 9577 Mob.: 2267 3772

raunskov-kromann@mail.dk

Carl Aage Raundahl
(kirkeværge, medlem af præstegårdsudvalg og Kirkegårdsudvalg)


gjerildgaard@mail.dk

Torben Rosenhøj Johnsen
(valgt i Vorslunde Sogn, medlem af præstegårdsudvalg og kirkegårdsudvalg)

Øgelundvej 71
7323 Give

Tlf.: 7534 8212, mobil: 2443 9462

torbenrosen@altiboxmail.dk

Søren Geltzer Schou
(medlem af kirkeudvalg og kirkegårdsudvalg)

Grønborgparken 31
7323 Give

Tlf.: 2252 9656

gsschou@stofanet.dk

Bygningskyndig: Henning Larsen
Personalerepræsentant: Trine Rosenhøj
Sekretær: kordegnen

Farre Menighedsråd

Anne Birgitte Jørgensen
(menighedsrådsformand, formand for valgbestyrelse, forretningsudvalg og aktivitetsudvalg, medlem af udflugtsudvalg for ældre)

Smedevej 15, Farre
7323 Give

Tlf.: 5380 8510

anne.birgitte.j@live.dk

Henriette Hamer Hedeby
(næstformand og medlem af kirkegårdsudvalget)


60759787

Lise Hauge
(kasserer og medlem af kirkegårdsudvalget)


haugelise@hotmail.com

Doris Jepsen
(medlem af valgbestyrelse, aktivitetsudvalg, kommunikations- og medieudvalg samt udflugtsusvalg for ældre)

Anlægsvej 27, Farre
7323 Give

Tlf. 2279 6752

doris_jepsen@hotmail.com

Søren Jepsen
(kontaktperson vedr. personale, medlem af valgbestyrelse, forretningsudvalg og præstegårdsudvalg)

Grønnegade 28, Farre
7323 Give

Tlf.: 5194 7135

soeren.jepsen1973@gmail.com

Bygningskyndig: Henning Larsen
Personalerepræsentant: Lone Panduro
Sekretær: kordegnen

 

Kontaktoplysninger

  • Give Sognehus
  • Bøgetorvet 1

    7323 Give

    E-mail: give.sogn(at)km.dk

     

  • Telefon: 7573 1009
  • Email: g@k
 

Sociale links